Borrasca

Borrasca Karlotta

Borrasca Karlotta

Viimastel päevadel on Hispaaniat räsinud borrasca Karlotta

See on toonud endaga kauaoodatud vihma, aga ka tugevad tuuled, puhangud, tormi ja hoiatused. Suletud on laste mänguväljakuid, parke, ohus on ka kauaoodatud karnevalide toimumine. Väljastatakse hoiatusi ja juhiseid.

Rääkides tormist räägime hispaania keeles tihti sõnast tormenta. Borrasca ja tormenta sõnu kasutatakse võõrkeeltes tihti sünonüümidena (paljudes keeltes puudubki eristav termin). Ka hispaaniakeelses kõnekeeles kasutavad inimesed borrasca asemel tihti tormenta sõna, kuid jälgides hispaaniakeelset meediat ja uudiseid märkame peagi, et formaalses keeles eristatakse siiski nende terminite vahel. Seega on erinevusest hea teada kui järgmine kord ennast keset borrasca hoiatust leiate.

Borrasca puhul on tegu enamuses merelt alguse saanud tormide frondiga, tihti orkaani järel tekkinud ilmanähtusega, mis toob endaga tugevad vihmavalangud, tuuleiilid, pikema perioodi tormist ilma. Tormenta puhul on tegu ühe spetsiifilise tormiga, mis ei tähenda iseenesest pikemat tormide perioodi.

 

Foto: https://elpais.com/espana/2024-02-07/la-borrasca-karlotta-provocara-un-fuerte-temporal-de-lluvia-viento-y-mala-mar-entre-hoy-el-sabado.html#